Ultratone (Pasif Jimnastik)

Ultratone (Pasif Jimnastik) Nedir?

Ultratone, elektro terapi ve ultrason teknolojilerinin bir arada kullanıldığı, cilt sıkılaştırma ve zayıflama için tercih edilen bir yöntemdir. İmpulus yöntemi ile kaslar kasılır ve gevşer. Böylece kişinin yattığı yerden, hareket etmeden incelmesine ve sıkılaşmasına olanak sağlar. Lenf drenaj etkisi ile kan dolaşımını hızlandırır. 30 dakikalık bir ultratone seansı yaklaşık 900 mekiğe eş değer gelmektedir. Çok fonksiyonlu bir uygulama olarak Ultratone’un bünyesinde yaklaşık 2000 adet farklı program bulunmaktadır. 44 farklı dalga boyu ve programların çeşitliliği kişilerin en uygun yöntem ile en etkin sonuçları almasını sağlar.

Ultratone Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Bölgesel incelme, zayıflama, cilt sıkılaştırma ve selülit tedavisi için Ultratone uygulaması tercih edilmektedir.

Ultratone Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılır?

Tüm bacak, kalça, basen, kol ve sırt bölgelerinde uygulama yapılabilmektedir.

Ultratone Uygulamasının Aşamaları ve Süresi Nedir? 

Kasları uyarmak için değişen sıklıklar, uyarım modelleri, vuruş genişliği, dalga boyları ve akım artış süresi uzman tarafından kişinin problemine göre ayarlanır. Cihaz pedleri kişinin vücuduna yerleştirilir ve işleme başlanır. Cihazdan verilen akım ile kaslar biyostimulasyona uğrar ve çalışır. Seans sayısı kişilerin vücut yapılarına göre değişmekle birlikte ortalama 20-25 seans yeterli görülmektedir. Seans aralıkları haftada 2-3 şeklinde planlanmaktadır. Bir seans yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Ultratone ygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

Ultratone uygulaması; hamilelere, emzirenlere, vücudunda elektronik cihaz ya da metal protez bulunanlara, kalp pili taşıyanlara, kardiyo vaskülar ve metabolik rahatsızlığı olan, sinir-kas sistemine ait problemi olan kişilere, aktif enfeksiyon ve iflamasyon bulunan bölgere uygulama yapılmamaktadır. 18 yaşından küçüklerin velisi olmadan da işlem yapılmamaktadır.

Ultratone Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlem öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar, asprin, kas gevşetici ve alkol kullanılmamalıdır. Uygulama sonrasında kişi günlük hayatına devam edebilir. Uygulama günü sıcak su ile duş alınmamalı ve program süresi boyunca yağsız yiyecekler tüketilmelidir. Alkollü içecekler kullanılmamalı, günde en az 3 litre su tüketilmelidir. Uygulamayı desteklemesi açısından günde 30 dakikalık yürüyüşler yapılabilir.

Ultratone Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

İşlem sonrası geçici olarak hafif kızarıklık ve ağrı oluşabilmektedir.