Geçmişten Günümüze Nets

Nets kuruluşu 1997 yılında Manisa’da güzellik hizmeti veren bir salon ve estetisyenlik, güzellik uzmanlığı gibi meslek eğitimi veren bir mekan olarak açılmış olup her yıl iş hacmini hızla artırmıştır.

Çeşitli otellerle SPA işletmeciliği anlaşmaları yaparak, kursiyerlerine kendi işyerinde ve otellerde istihdam sağlamıştır. Birkaç sene sonra, Manisa’daki genel merkezini, İzmir Bornova’ya taşımış ve İzmir’de güzellik salonu olarak hizmet vermeye başlamış, aynı yıl içerisinde değişen yönetmelikle, İzmir’in ilk güzellik merkezi ünvanını almıştır. 

Sosyal Medya

Sağlık Bakanlığının çıkarmış olduğu bir yönetmelikle, Güzellik Merkezlerinde mesul müdür olarak, medikal estetik uzmanı sertifikalı hekim çalıştırma zorunluluğu getirilmesiyle, ihtiyaca yönelik, Türkiye’de bu alanda açılan ilk eğitim kurumlarından biri olarak, 350 hekime eğitimle medikal estetik uzmanlığı sertifikası vermiştir. Bu sürede iki yıl kadar, Güzelbahçe TSK’nin güzellik merkezlerinin işletmeciliğini üstlenmiştir.

Bornova merkezde bahçe içerisinde müstakil tarihi ikiz köşkü satın alarak kendi binasında hizmet vermeye başlamıştır. 2010 yılında, Sağlık Bakanlığının yönetmeliği ile kendi binasında, medikal estetik alanda Poliklinik olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

1997 yılında Manisa’da başladığı eğitim kurumu misyonunu, 2005 yılında Bornova’ya taşımış, 2012 yılında ise İzmir’in yükselen değeri Karşıyaka’da Nets Akademi  ile taçlandırmıştır. Estetik ve güzellik alanlarındaki dokuz ayrı alanda verilen Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında ki eğitimleriyle binlerce kursiyere iş imkanı sağlamıştır.

Birçok hastane ve tıp merkezlerinde medikal estetik bölümlerinin kurulması görevini üstlenmiş, danışmanlık hizmetleri vererek, açılan bu bölümlerin başarıyla yönetilmesine, tecrübelerini paylaşarak, çeşitli eğitimler vererek, sektörün gelişimine katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Kadınların üretime katılması; ailenin ve toplumun kazancına dönüşür. Herkesin yaşamını etkiler düşüncesi ile 2013 yılında Nets Kurucusu HATİCE NUR UZGENÇ tarafından kurulun GÜÇLÜ KADIN DERNEĞİ, kadının kadına desteğini sağlayabilmek için ücretsiz meslek edindirme de dahil olmak üzere pek çok sosyal sorumluluk projesine imza atmıştır.

1997 yılında 1 çalışanla iş yaşantısına adım atan Nets; o günden bu yana, 970 metre karelik, Bornova’nın merkezinde bahçe içerisindeki ikiz köşkte, 60 çalışanı, 2 şubesiyle ve iş ortaklarıyla, 64.000’e ulaşan üye sayısı ile ve sektöre kazandırdığı öğrencileriyle her gün hızla büyüyen kocaman bir aile olmuştur. Nets ailesi olarak, nitelikli çalışan kadrosuyla, dünyadaki sektörel gelişmeleri ve teknolojiyi yakından takip etmeyi, sürekli eğitim politikasıyla, çok çalışmayı, işini çok sevmeyi, en büyük kazancının ‘müşteri memnuniyeti’ olduğunu ilke edinmiş ve en büyük değerinde güven olduğunu bilerek faaliyetlerine devam etmekteyiz.

Sağlık alanında poliklinik ve güzellik merkezi dışında; edindiğimiz 26  yıllık tecrübenin ve üye güvenine odaklı başarının aktarımını sağlayacak olan girişim danışmanlığı, franchise ve yönetim danışmanlığı hizmetleri ile de başarının mimarlarının deneyimlerini paylaşmaktayız.

Misyonumuz

Meslek ahlakını benimseyen, güler yüzlü, tecrübeli ve alanında uzman deneyimli kadromuz ile, hijyenik bir ortamda, yüksek kalite ve standartta sağlıktan asla ödün vermeden güzelleştirmek.

Vizyonumuz

Gelişmiş cihaz teknolojisi ve uzman kadromuz ile güzelliğinizi ve sağlığınızı sürekli kılmak.