Kişiye Özel Sağlıklı Zayıflama & Beslenme

Kişiye özel beslenme danışmanlığı, kişiye özel diyet ve beslenme programlarının hazırlanması, uygulanması ve takibinin yapılmasıdır. Sadece zayıflama danışmanlığı değil, kilo alma,sağlıklı beslenme alışkanlığı edinme ,soruculara özel ya da metabolik rahatsızlıklara özel danışmanlıkları da kapsamaktadır.

Herkesin beslenme programı kendine özel olmalıdır çünkü; kişilerin metabolizması, günlük enerji-besin ihtiyacı ve yaşam şekli kendine özgüdür. Ayrıca yaş, cinsiyet, ağırlık, hastalıklar ve çevre kişinin beslenme durumunu etkilemektedir. Bu nedenle popüler diyetlere, standart diyet listelerine bağlı kalarak sağlıklı yaşam tarzını oluşturmak ve ömür boyu sürdürebilmek zordur. Medyanın etkisiyle diyet hakkında verilen bilgiler kafa karıştırı hale gelmiştir. 

Medyada, tek tip diyet olarak lanse edilen diyet programları herkes için uygun olmamaktadır hatta yarardan daha çok vücuda zarar verebilecek hale gelmektedir. Bu noktada, kişiye özgü beslenme danışmanlığı devreye girer ve kişiye özel beslenme programları hazırlanmasını sağlar. Kilo vermek istiyorum diyenler için kişiye özel beslenme danışmanlığı yapılır ve bu süreç konrtol altında ilerler. İleriki zamanlarda ise verilen sağlıklı beslenme danışmanlığı ile kişi, sağlıklı bir beslenmeyi davranış haline getirerek, hayat kalitesini yükseltir.