Erkeklerde Lazer Epilasyon

Erkeklerin de istenmeyen tüylerden kurtulmak için yöneldiği uygulama olan lazer epilasyon, erkek estetiği konusunda ilgi görmektedir. Kişinin yaşam kalitesini arttırmak ve gündelik hayatında rahat hissetmesini sağlaması açısından lazer epilasyon uygulamaları kadın-erkek herkesin tercih ettiği uygulamalar olmaktadır. Günümüzde lazer epilasyon uygulaması yaptıranların yaklaşık %40-45’i erkeklerdir. 

Uygulamanın Faydaları Nelerdir?

Erkeklerin kıl yapıları kadınlara göre daha sert ve köklü olduğundan lazer epilasyon konusunda daha avantajlıdırlar çünkü kıl kökleri lazer ışınının enerjisinden daha fazla etkilenir. Böylece kolay ve hızlı bir şekilde istenilen sonuçlara ulaşılabilir.

Uygulama Alanları Nelerdir?

Lazer epilasyon cihazına göre işlem tüm kıl olan vücut bölgelerinde uygulanabilmektedir. Erkeklerde lazer epilasyon genellikle kaş arası, elmacık kemiği, boyun, ense, kol, koltuk altı, sırt, omuz, göğüs, bacak ve kulak bölgelerine yapılmaktadır. 

Uygulama Aşamaları ve Süresi Nedir?

Seans sayıları ve aralıkları cilt ve kıl tipine göre değişmektedir. Kılların yok edilmesi hedeflenir ancak kişiye bitme garantisi verilmez. Tamamen yok olması yerine seyreltilmesi isteniyorsa uygulama 3 veya 4 seans uygulanabilir. Uzman tarafından belirlenen seans sayıları kişinin cilt ve kıl tipine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Uygulama Kimler İçin Sakıncalıdır?

Hormonal bozukluğu olan kişilere, cilt kanseri hastalarına, cildine aktif lezyon bulunan kişilere, solaryum ya da güneş ile bronzlaşmış tenlere lazer epilasyon uygulaması yapılmamaktadır. 

Uygulama Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulama öncesi, uygulama yapılacak olan bölgeye sir, ağda vb. kıl köküne müdahale eden uygulamalar yapılmamalıdır. Renk açıcı ve bronzlaştırıcı kremler işlem öncesinde ve sonrasında kullanılmamalıdır. Cildi soyma etkisi içeren kimyasal peeling yaptırılmamalıdır. Uygulama sonrası uygulama yapılan bölge mutlaka güneşten korunmalıdır. Sıcak su ile duş alınmamalı, kese-köpük uygulanmamalıdır. 

Uygulamanın Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulama sonrası hafif kızarıklık ve kabarcıklar görülebilir fakat bunlar 1-2 saat içerisinde kendiliğinden geçmektedir.