Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Nedir?

Kurumsal beslenme danışmanlığı ile çalışanların ve yöneticilerin beslenme danışmanlığı, doğru kilo yönetimi, sağlıklı mutfak, sağlıklı menü seçimi ve satın alma gibi konularda özel eğitim programları ve seminerleri kapsar. Sağlıklı beslenme yaşamın her alanında doğru seçimlere bağlıdır. Kurumsal beslenme danışmanlığı çalışanların hayat kalitelerini ve verimlerini artırmak için çok önemlidir. Beslenme eğitim programları ve seminerler ile sağlıklı beslenmenin şirket çalışanları için bir sosyal sorumluluk bilinci kapsamında yer alması sağlanır. Sağlıklı beslenme, çalışanların ve yöneticilerin verimliliğini, başarı ve motivasyonunu güçlendirir. Beslenme danışmanlığı kilo, özel beslenme ve diyet eğitimleri, mutfak için gıda satın alması sağlıklı

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Kuruma Ne Kazandırır?

  • Beslenme uzmanı kontrolünde öneriler ile sağlıklı çalışanların oranı artmaya başlar.
  • Çalışanların bağışıklık sistemi kuvvetlenerek, hastalıklar azalır ve işe gelememe oranı düşer.
  • Kurumsal beslenme danışmanlığı çalışanların moral ve motivasyonunu yükseltir, verim artar.
  • Sağlıklı beslenme ve başarılı diyet eğitimleri sağlık harcamalarında düşüş ve buna bağlı sigorta payı ve poliçe satın alma da avantaj yaratır.
  • Doğru menü planlama eğitimine bağlı mutfakta oluşan atıklar aza iner, satın alma kar eder.
  • Çalışanların vitamin ve mineral eksiklikleri doğru bir beslenme alışkanlığının kazanılmasıyla ortadan kalkar ve çalışanların dikkat dağınıkları ve yorgunlukları ortadan kalkar.