Alexandrite Lazer

Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir?

Alexandrite, 755 nm dalga boyuna sahip bir lazer epilasyon uygulamasıdır. Açık tenli ve koyu kıl rengine sahip kişilerde daha etkin sonuçlar verebilmektedir. U.S Food and Drug Administration (FDA) onayına sahip Alexandrite Lazer, oldukça hızlı bir uygulama imkanı verir ve seans aralıkları fazladır. Böylece kişilerin zaman problemi yaşamasının önüne geçilir. Uygulama esnasında tüyler anında yanar ve yok olur. Ayarlanabilen atım hızı, dalga boyları ve hava soğutma sistemi sayesinde kişiye konforlu ve güvenli lazer epilasyon imkanı sağlar. Kıl foliküllerini hedef alan lazer, çevre dokulara zarar vermez, kişiye uyumlu bir işlem gerçekleştirir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Alexandrite Lazer ile yapılan uygulamalarda açık ten ve koyu kıl tipine sahip kişilerde istenilen sonuçlar oldukça olumludur. İnce yapılı kıllarda dahi etkilidir. Geniş alanlar için hızlı lazer epilasyon imkanı sunar.

Alexandrite Lazer Epilasyon Uygulamasının Aşamaları ve Süresi Nedir?

Lazer epilasyonda en etkin ve kalıcı sonuçlar için kılların lazer ışınları için en uygun evresi yakalanmalıdır. Bu evre kılın büyüme evresidir. Aynı bölgede kılların büyüme evreleri farklı olabileceğinden uzmanın planladığı program ile uygulamaya başlanır. Seans sayıları ve aralıkları cilt ve kıl tipine göre değişmektedir. Bir seans süresi kıl yoğunluğu ve alan genişliğine göre 15-60 dakika sürebilmektedir. Seans aralıkları 1,5 aydır. 

Alexandrite Lazer Epilasyon Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

Kanser hastalarına, aktif yara, uçuk olan bölgelerde uygulama yapılmamaktadır. Aknelere ve hormonal bozukluklara dair ilaç kullananlar mutlaka uzmana bunu bildirmelidir. Hamileler doktor kontrolü şartı ile uygulama yaptırabilmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlem öncesi güneşlenilmemiş ve solaryuma girilmemiş olması gerekmektedir. Sir, ağda gibi kıl köklerini tamamen alan uygulamalar yapılmamalıdır. Uygulama yapılacak olan bölgeye son 20 gün içerisinde glikolik asit içeren kremler sürülmemiş olması gerekmektedir. İşlem sonrası uygulama yapılan bölgeye 24 saat sıcak su değdirilmemelidir. Güneşlenilmemeli ve solaryuma girilmemelidir. Güneş kremleri ile uygulama yapılan UV ışınlarından korunmalıdır. Uygulama yapılan bölgeye glikolik asitli kremler 1 hafta boyunca sürülmemelidir. 

Alexandrite Lazer Epilasyon Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulama sonrasında basit tıbbi uygulamalarla düzelen yan etkiler olabilir. Bu yan etkiler basit ağrı kesicilerle düzelen; acı hissi, uygulama alanında kızarıklık, yanma hissi, açık veya koyu lekelenmelerdir.