Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Nedir?

Bölgesel incelmede onaylı bir sistem olan ve Soğuk Lipoliz olarak da bilinen Lipofreeze uygulaması, düşük sıcaklıktaki vakum özelliği ile yağ hücrelerinin dondurularak yok edilmesini sağlayan bir yöntemdir. Kavitasyon ve  radyofrekans özelliklerini bünyesinde toplaması ile etkili sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılır?

Alt karın, sırt, bacak, kol ve basen bölgerinde soğuk lipoliz işlemi yapılabilmektedir.  

Soğuk Lipoliz Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Uygulama ile beraber uygulama yapılan bölgede bölgesel incelme meydana gelir. Ayrıca soğuk lipoliz işleminin ağrı azaltıcı ve selülit giderici etkileri de bulunmaktadır. Uygulama ile vücut hatları yeniden şekillenir. Tek bir seans ile ortalama %40 oranında incelme sağlanır. İşlem her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilmektedir.  

Soğuk Lipoliz Uygulamasının Aşamaları ve Süresi Nedir?

Uygulama tek seans olarak yalnızca tek bir bölgeye yapılmaktadır. Bir seans 45 dakika sürmektedir. Eğer tek seans ile iki bölgeye uygulama yapılması gerekiyorsa işlem ortalama 1,5 saat sürmektedir. Seans aralıkları en az 1 aydır ve soğuk lipoliz uygulaması en fazla 2 seans yapılabilir. 

Soğuk Lipoliz Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

Soğuk Lipoliz uygulaması, hamilelere, kanser hastalarına, uygulama bölgesinde aktif yarası bulunanlara, kan dolaşımı ve sinir sistemi bozukluğu olanlara uygulanmamaktadır. 

Soğuk Lipoliz Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulama sonrası, yağ dokusunda parçalanma olduğundan ve bunların vücuttan atılması gerektiğinden bol su tüketilmelidir.

Soğuk Lipoliz Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Soğuk Lipoliz uygulamasının bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. İşlem sonrası uygulama yapılmış bölgede kızarıklık, uyuşma, morarma ve kaşıntı oluşabilmektedir fakat bu durum geçicidir.