Gençlik Serumu Uygulamaları

Gençlik Serumu Uygulamaları Nedir?

Gençlik serumu uygulamaları farklı amaçlara yönelik hazırlanmış özel ilaç karışımların, özel iğne uçları (enjektör, dermapen, dermaroller gibi) kullanılarak mikroenjeksiyon tekniği ile cilt altına enjekte edilmesi işlemidir. Gençlik serumu uygulamalarında kullanılan ürünler hyaluronik asit, somon DNA, vitaminler, antioksidanlar, proteinler ve minerallerdir. Paris ışıltısı, H100, Pb serum gibi farklı isimlerle bilinen uygulamalar da bu ürünleri değişik düzeyde içeren aynı kategorideki uygulamalardandır.

Paris ışıltısı: hyalüronik asit konsantresi, 12 adet vitamin, 6 mineral, 5 nükleik asit, 24 aminoasit, 6 koenzim, glutasyon, polisorbat, glukuronik asit, glukozamin;

H100: hyaluronik asit, pro kolajen peptide, hekza ve panta peptide, dmae(dimetilaminoetanol/deanol), organik silika, vitamin(B1-B6) ve amino asitler , %5 oranında mannitol

Pb serum HA 1.5:  özel olarak tasarlanmış zayıf çarpraz bağlı özel bir HMWHA (yüksek molekül ağırlıklı hyaluronik asit), Liyaz, Lipaz ve Kolejenaz enzimlerini içerir. 

Bu faydalı maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması; cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır, cildin nemlenmesine ve yenilenmesine katkı sağlar.

Gençlik Serumu Uygulamaları’nın Kullanım Alanları Nelerdir?

Gençlik serumu uygulamaları cildi yenilemek, nemlendirmek ve canlandırmak için yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilir.

Göz altı torbaları ve göz altı-çevresi morlukları için göz çevresine uygulanabilir.

Uygulamadan Beklenen Faydalar Nelerdir?

Gençlik serumu uygulamaları, cilt kalitesini arttırmak, ciltte oluşan elastikiyet kaybı ve sarkmaların azaltılması için kullanılır.  Kırışıklıkların azalmasına, cilt sarkmasının, gevşemesinin toparlanmasına, cildin nemlenmesine ve yenilenmesine katkı sağlar. Göz çevresi ve göz altı morlukları için uygulanan çeşitlerinde içerdiği oligopeptidler ile göz altı torbaların azaltılmasına, morlukların giderilmesine katkı sağlayarak göz çevresi canlandırılır. Tedavi süreci tamamlandıktan sonra ciltte etkisi görülmeye başlar ve zamanla etkisi artar.

Uygulamanın Süresi ve Aşamaları Nasıldır?

Gençlik serumu uygulamaları; uygulama yapılan bölgeye ve cilt tipine göre farklılık göstermektedir. Ortalama olarak 4-10 seans sürmektedir (gerektiği durumlarda seans sayısı artırılabilir). Seans aralıkları minimum 7 gündür. Uygulama seans süreleri yaklaşık 30-45 dakikadır. Uygulamaya başlarken; uygulamanın yapılacağı bölge, lokal anestezik krem sürülerek uyuşturulur ve özel antiseptik sıvı ile temizlenir. Cildin ihtiyacı olan ilaca karar verildikten sonra işlem yapılır. İşlem, cilt içine 2-4 mm mikro iğneler yardımıyla mikroenjeksiyon şeklinde uygulanır. Uygulama işlemi manuel veya gençlik serumu uygulamaları tabancası ile yapılır. Uygulama yapılacak enjeksiyon sayısı, hastaya, hastalığa ve işlemin yapılacağı bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir.