Ultraformer (HIFU-Ameliyatsız Yüz Germe)

Ultraformer Nedir?

Ultraformer yüksek şiddetli fokuslu ultrason (HIFU) teknolojisi kullanarak uygulanan ameliyatsız yüz gençleştirme işlemidir. Cildin alt katmanlarındaki dokuya ses dalgaları ileterek dokuda kolajen arttırımını sağlar. 

Ultraformer Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Ultraformer uygulaması; kaş, yanak, alın, dudak çevresi, boyun-gıdı, dekolte ve göz çevresi bölgelerine uygulanmaktadır.

Ultraformer (HIFU) Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Ultraformer uygulama yapılan bölgede anti-aging görevi görerek ciltteki kolajeni arttırır,  cilde elastikiyet kazandırır ve yaşlılığa bağlı sarkmaların toparlanmasına katkıda bulunur. Cerrahi müdahale olmaması kişiye ayrıca kolaylık sağlamaktadır.

Ultraformer Uygulamasının Aşamaları ve Süresi Nedir?

Uygulama süresi yapılan her bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 30-60 dakikadır. İstenilen sonuçlar için 1-3 seans yeterli olmaktadır. Fakat etkiler herkese göre farklı olabilmektedir. Uygulama başlamadan önce cilt temizlenir, ultrason cihaz başlığına jel sürülür ve işleme başlanır. Uygulama sırasında cilt dokusu işlemden etkilenmez. İşlemin etkileri 1 hafta sonunda daha iyi hissedilir, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 2 ayın sonunda sonuç gözlenmeye başlar.

Ultraformer Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

Ultrafomer, hamilelere, kanser hastalarına, uygulama yapılacak bölgede aktif yarası bulunanlara, vücudunda elektronik cihaz veya metal stent bulunanlara, kan pıhtılaşması sorunu yaşayanlara, epilepsi ve diyabet hastalarına yapılmamaktadır.

Ultraformer Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulamanın 1-2 gün öncesinden itibaren glikolik asit içerikli kremler kullanılmamalıdır. İşlem sonrası uygulama yapılan bölgeye 2-4 saat su değdirilmemeli ve 1 hafta boyunca glikolik asit içeren kremler uygulanmamalıdır. 15 gün boyunca güneş koruyucu ile cilt korunmalıdır.