Maximus

Facelift System 20 Mezolifting, diğer bilinen ismiyle “Gençlik Aşısı” bir cilt gençleştirme uygulamasıdır. Yüz kaldırma ve canlandırmak için kullanılan yapısında hyaluronik asit CUBE3, mannitol, kolajen, DMAE, organik silikon, asetil oktapeptid- 3, pentapeptid 18, metilsilanol manurona, B3 ve B1 içeren steril bir solüsyondur.

Cildin nem ve canlılığını kazandırmak, ince kırışıklıkları gidermek, elastikiyetini geri kazandırmak, akne izlerini gidermek, boyun ve dekolte bölgesi kırışıklıkları tedavisi amacıyla Facelift uygulaması yapılmaktadır. 

Maximus Uygulamasının Kullanıldığı Alanlar

Yüz gençleştirme uygulaması yüzün tamamına uygulanabilirken gıdı, boyun ve dekolte bölgesi ile de kombinlenebilir. 

Vücut başlıkları ile bölgesel incelme, selülit tedavisi ve cilt sıkılaştırma amaçlı bacak, basen, kalça, bel, karın, alt bacak, bacak içi, diz üstü/ içi, sırt, kol, popo gibi ihtiyaç olunan bölgelerde uygulanabilir.

Maximus Uygulamasından Beklenen Faydalar Nelerdir?

Yüz bölgesinde kırışıklıkların, ince çizgi ve skar oluşumlarının azaltılmasına, cildin pürüzsüz ve sıkı görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Vücut uygulamalarında bölgesel incelmeye, zayıflamaya, selülitlerin azalmasına,  sarkık ve güçsüz kasların toparlanmasına, cildin sıkılaşmasına, çatlakların azalmasına destek sağlar.

Maximus Uygulama Süresi ve Aşamaları Nelerdir?

Uygulama yapılacak bölgeye gliserin-jel sürülür. Başlıklar cilde temas edilerek uygulama yapılır. Uygulama 3’lü bir etkiye sahiptir;  İlk etapta yoğun ısıya sahip radyo frekans ile yağlar çözülmekte, lenf drenaj sistemi ile bu yağların vücuttan doğal yollarla atılımı sağlanmakta ve son olarak ısının etkisiyle sıkılaşan cilt altı kolajen bağları cildin yenilenmesine yardımcı olmakta, dolayısıyla selülitlerde azalmaya, vücudun toparlanmasına, sıkılaşmasına destek sağlanmaktadır.

Bir tedavi programı bölgeye ve probleme göre değişmekle birlikte 4 ile 8 seanstan oluşmaktadır. Her seans bölgeye göre 30-60 dk sürer.