Facelift (Gençlik Aşısı)

Facelift;  diğer bilinen ismiyle “Gençlik Aşısı” bir cilt gençleştirme uygulamasıdır. Yüz kaldırma ve canlandırmak için kullanılan yapısında hyaluronik asit CUBE3, mannitol, kolajen, DMAE, organik silikon, asetil oktapeptid- 3, pentapeptid 18, metilsilanol manurona, B3 ve B1 içeren steril bir solüsyondur.

Cildin nem ve canlılığını kazandırmak, ince kırışıklıkları gidermek, elastikiyetini geri kazandırmak, akne izlerini gidermek, boyun ve dekolte bölgesi kırışıklıkları tedavisi amacıyla Facelift uygulaması yapılmaktadır. 

Facelift Uygulaması Hangi Alanlara Yapılır?

Facelift uygulama bölgeleri; yüz, boyun, dekolte ve ellerdir.

Facelift Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Facelift cildin yaşlanma, güneşin zararlı etkileri, stres, ve kötü beslenme gibi nedenlerle kaybettiği nemi ve canlılığı geri kazandırmak için kullanılan bir cilt yenileme – anti aging ürünlerinden birisidir. Kolajen içeriği ile cildin kaybolmuş elastikiyetinin, sıkılığının ve parlaklığının geri döndürülmesine yardımcıdır. Lifting yani ciltte toparlanma ve kırışıklıklarda azalma gibi etkileri vardır, çok güçlü antioksidanlarla doku yenilenmesini tetikler,antiaging ve içindeki diğer etken maddeler ile güçlü bir etki yaratarak cildin daha iyi bir görünümüne kavuşmasına katkı sağlar.

Facelift Uygulamasının Süresi ve Aşamaları Nedir?

Uygulaması için hazırlık aşaması dahil olmak üzere 45-60 dakika zaman ayırmak yeterlidir.

Uygulama sonrasındaki haftadan itibaren cildin nemliliğinde artış , kırışıklık ve sarkmalarda düzelmeler ile daha canlı ve parlak bir cilt ortaya çıkar. Böylece uzun vadede giderek artan etkiler ortaya çıkar.Cildin ihtiyacına göre 2 hafta ara ile 2-4 seans.

Facelift Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

Cilde zararlı olabilecek hiçbir içerik bulunmaz.

Facelift Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlem öncesinde aspirin, kan sulandırıcı ilaçlar, alkol kullanılmaması gerekir. Uygulamaya makyajsız gelinmesi önerilir. Herhangi bir ilaç kullanımı varsa mutlaka uzmana bilgi verilmelidir. Uygulama alanına temas edilmemeli. Uygulamadan sonra bir gün süreyle banyo yapılmamalı, alkollü içecekler kullanılmamalıdır. Kese, peeling gibi cildi soyacak uygulamalar yapılmamalıdır. Güneşten korunulmalı ve önerilen kremler kullanılmalıdır.

Facelift Uygulamasının Yan Etkileri Nedir?

Facelift, ince iğneler ile uygulanır. İğne girişine bağlı küçük morluklar dışında bir yan etkisi yoktur.