Ultratone

Vücudun çeşitli bölgelerine takılan sensörlü optik bantlar sayesinde beyne gönderilen sinyaller sonucu, herhangi bir hareket yapmaksızın istenilen kas grubunun elektromanyetik dalgalar yardımı ile çalışması sağlanarak, kaslar zarar görmeden vücudun durduğu yerde adeta antrenman yapmasını sağlayan, bir nevi pasif egzersiz yapmayı sağlayan bir cihazdır. Cihaz aynı zamanda, kırışıklık giderme, cilt açma ve cilt yenileme işlemeleri de yapmaktadır.

Kullanılması düşünülen bölgeye 20 adet sensor yerleştirilerek yaklaşık 0,5 – 1 saat boyunca titreşim gönderen cihazın içinde çok farklı programlar bulunup, program tercihi incelmesi istenen bölgeye ve kişinin diğer özelliklerine göre yapılmaktadır. Peki, bu cihaz ne sıklıkta ve toplamda kaç seans kullanılmalıdır.

Ultratone Cihazı ile Zayıflama, cihazın kaç seans kullanılacağı kişinin fazla kilosuna göre değişmekte olup, her seferinde 45’er dakikalık ortalama 10-12 seans civarı uygulama yeterli olacaktır. Haftada 3 seans uygulanabileceğini düşündüğümüzde yaklaşık 5-6 haftalık bir zamana ihtiyacımız olmaktadır.