Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Plasmage (Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği) Nedir?

Plasmage Avrupa normlarına uygunluk anlamına gelen, “Conformity Eurpan” (CE) belgesine sahip bir uygulamadır. Birçok estetik cerrahi işleme alternatif olarak uygulanan yüksek performanslı Plasmage uygulamasının en önemli özelliği, maddenin 4. hali olan Plasma enerjisinden yararlanılarak cilde herhangi bir temas sağlamadan hızlı bir şekilde cildin yenilemesini sağlamasıdır. 

Plasmage (Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği) Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Medikal estetik olarak Plasmage, cerrahi bir işlem olmaması dolayısıyla kişiye kolaylık sağlar. Dikişsiz ve izsiz olan işlemden sonra kişi gündelik hayatına devam edebilir. 

·         Blefaroplasti (Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği) 

·         Göz Altı torbalanması

·         Göz Çevresi Sıkılaştırma 

·         Dudak Üstü Çizgiler 

·         Ksantelazma (Göz kapağı üzeri yağ bezeleri) 

Plasmage  (Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği) Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılır?

Plasmage işlemi yüz bölgesinde göz-dudak çevrelerine uygulanmaktadır. 

Plasmage (Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği) Uygulamasının Aşamaları ve Süresi Nedir?

İşlem öncesi uygulama yapılacak bölge antiseptik sıvı ile temizlenir ve lokal anestezik krem ile uyuşturulur. Ortalama 20 dakika bekleme süresinin ardından işlem başlanır. Uygulamanın ortalama süresi 40-45 dakikadır. Uygulama sonrası 15-20 dakika soğuk kompres yapılır. Tek bir seans ile istenilen sonuca ulaşılabilmektedir. Nadir olarak ağır cilt yapısı ve aşırı cilt gevşekliği olan kişilerde 2-3 seans uygulama yapılabilmektedir.  

Plasmage (Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği) Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

Uygulama alanında yara ve enfeksiyon bulunan kişilere, bağışıklık sistemi ve cilt rahatsızlığı bulunanlara ve hamilelere işlem uygulanmamaktadır.  

Plasmage (Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği) Uygulaması Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlem öncesinde kan sulandırıcı ve alkollü içecekler kullanılmamalıdır. En az 1 hafta öncesine kadar glikolik asit içeren kremler kullanılmamalı, kese-peeling tarzı cilt soyucu işlemler yapılmamalıdır. İşlem sonrası kişi gündelik hayatına geri dönebilir fakat 24 saat boyunca uygulama yapılan bölgeye su değdirilmemeli ve 8-10 gün boyunca güneş koruyucu sürülmelidir. 

Plasmage (Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği) Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulama sonrası hafif bir acı hissi olabilir ve ödem oluşabilir fakat bu geçici bir süredir ve günlük hayatı etkilemez.